Çelik kapı seçerken nelere dikkat edilmelidir?
503
post-template-default,single,single-post,postid-503,single-format-standard,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
 

Çelik kapı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Çelik kapı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Çelik kapılar birçok evin dış kapılarını oluşturan çok korunaklı kapılardır. Çelik kapılar genellikle tahta kapılara göre daha korunaklı kapılardır. Çünkü tahta kapılar ağaçtan yapıldığından dolayı herhangi bir zorlama halinde rahatlıkla açılabilen kapılardır ve koruma kilitleri sadece bir tane olduğundan kilitli olsa da rahatlıkla açılabilen kapılardır. Fakat çelik kapılarda bazen 3’lü kilit bazen 6’lı kilit bazen de çeşitli kapılarda 9’lu kilitleri bulunduğundan kilitli oldukları zaman oldukça güvenlidir.

Çelik kapı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çelik kapı seçerken özellikle üst derece güvenlikli olan çelik kapıları seçmelisiniz. En az 6 veya 9 kilitli ve en az 2 göbek bölümü bulunan kapıları seçmenizde sizin yararınıza olur. Kapının ağır olmasına da dikkat etmelisiniz. Çünkü kapı ne kadar ağır olursa içi de o kadar doludur ve her ne kadar zorlanmış olsa da rahatlıkla açılamaz ve sizi daha emniyetli bir şekilde koruyabilir. Aynı zamanda bilyalı göbeğe sahip kilitler olan kapıları seçineniz de yararınıza olacaktır çünkü tirajlı kilitlerin açılması nispeten kolaydır.

Bunların yanı sıra alacağınız çelik kapının güvenliğini daha da arttıran demirlik alanında olmasına dikkat edin. Eğer ki yoksa çelik kapı satan kişiye taktırılabileceği hakkında bilgi alınız. Çünkü herhangi bir unutkanlığınızda eğer ki kapınız açılır ise bu güvenlik demirliği sayesinde kapınız tamamen açılmaz ve bu sayede güvenliğiniz daha da artar. Kesinlikle zincir demirlikli çelik kapıyı almayın. Çünkü zincirli demir kapılar kalitesiz ürünlerdir ve kolaylıkla açılabilir.

Çelik kapınızı aldığınız zaman kapınızı taktırdığınızda çelik kapınızın güvenliğini kısıtlayacak herhangi bir hasar almamasını da çok dikkat ediniz. Düzenli olarak kapınızda olan zorlamaları veya aksaklıkları tespit etmeli ve gerekli değişiklikleri yapmalısınız. Çünkü dikkat edilmez ise kapınızda çürüme başlayabilir ve bu yüzden kapınızın ömrü kısabilir. Bu gibi durumları fark ettiğiniz zaman bir çilingir aracılığı ile kilitlerinizi yenileyebilirsiniz ve güvenliğinizi tekrardan arttırabilirsiniz. Çelik kapı gerçekten çok gerekli olan bir araçtır ve bu yüzden eğer ki hala çelik kapınız yoksa güvenliğiniz için mutlaka edinmelisiniz.

Web sitemizi gezdikçe “neden çelik kapı?” sorusu hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Çünkü ihtiyacınıza yönelik doğru cevabı bulmak çelik kapı gibi uzun ömürlük alışverişlerde oldukça gereklidir.

Tags:
No Comments

Post A Comment