Çelik Kapı Satın Almadan Önce Sormanız Gereken 8 Soru
520
post-template-default,single,single-post,postid-520,single-format-standard,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default
 

Çelik Kapı Satın Almadan Önce Sormanız Gereken 8 Soru

Çelik Kapı Satın Almadan Önce Sormanız Gereken 8 Soru

Albina Çelik Kapı olarak sektördeki 25. yılımızın verdiği tecrübe ile bir çelik kapı almadan önce aşağıdaki noktaları incelemenizi öneririz.

1. Anahtarınız sizin izniniz olmadan kopyalanabiliyor mu? Yoksa çoğaltma işlemi için anahtarcı onayınızı almak zorunda mı?

Artık KALE, İTO ve MUL-T-LOCK Interactive anahtarlar sizin onayınız olmadan kopyalanmaz.

Anahtarın üzerindeki 2 adet çok hassas hareketli bilya sayesinde ham anahtar taklit edilemediğinden, anahtar çoğaltma işlemi yetkili anahtar servislerinde ve üretici firmaların kontrolü altında yapılmaktadır. Anahtarın çoğaltılabilmesi için kartın ibrazı ve şarttır. Tüm anahtarlar kaybedilse dahi bu kartla anında yeni anahtar yaptırmak ve daha sonra kilidin şifresini değiştirterek kaybolan anahtarları geçersiz kılmak mümkündür.

2. Kapıdaki göbeği maymuncukla açmak kolay mı?

Teleskopik pimli Interactive KALE, İTO ve MUL-T-LOCK anahtar ürünleri size en üst seviyede güvenlik sağlar.

Kapının gürültüsüzce ve zedelemeden açılıp açılamadığını tespit etmek üzere bir anahtarcının fikrini almak çok uygun olur. Almaya karar verdiğiniz kapı çilingir tarafından zedelenmeden açılabiliyor ise kötü niyetliler tarafından da aynı şekilde açılabilecek demektir. Bu konuda bir gösterge de kapıda kaç kilit olduğudur. KALE, İTO, YALE ve MUL-T-LOCK, kilitlerinin emniyetinden kuşku duymadığı için artık son teknoloji ile “emniyet kilidi” adı altında, kötü niyetliye ek zaman kaybettirmeye yönelik ikinci bir kilide gerek görmemiştir.

Albina Çelik Kapı olarak bu konunun özellikle ülkemizde çok büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Çünkü ruhsatsız ve kayıtsız bir sürü çilingir, çok düşük bir servis ücreti karşılığında, evin sahibinin kim olduğunu araştırmaya gerek duymadan istenilen kapıyı açmaktadır.

3. Kapıdaki göbek, sertleştirilmiş çelik bir zırh ile korunmuş mu?

Artık göbekler matkapla delinip kesilmeye, kerpetenle kopartılmaya karşı ısıl işlemle sertleştirilmiş çelikten bir zırh ile koruma altına alınmıştır.

Yapıları itibari ile göbeklerin ortaları genellikle çok zayıftır. Eğer kapı göbeğiniz bu tarzda bir korumaya sahip değilse ya da mevcut koruma, kilit mekanizmasına iç taraftan bağlantı yoluyla tam oturmuyor da dışarıdaki ahşabın üzerine monte ediliyor ise kapı güvenli olamaz. Esas olan, kötü niyetlilerin bu muhafaza parçasını gürültüsüzce çıkarmalarını zorlaştırmaktır, aksi takdirde kötü niyetli kolayca göbeğe ulaşır ve göbeği çok kısa zamanda kırıp kapıyı açabilir.

4. Kapıda merkezi kilit mekanizması var mı?

Yeni Sistem Merkezi Kilit, kapıyı kasasına 4 ayrı yönden, yani üstten, alttan, dil tarafından ve de menteşe tarafından hareketli millerle kilitleyebilen tek kilittir. Yıllardır sorunsuz bir şekilde çalışan bu kilit aynı zamanda kendi kendini kilitleme mekanizmasına da sahiptir. Dolayısıyla, kilitlendikten sonra herhangi bir şekilde pimlerden birine ulaşılsa ve geriye doğru bastırılsa dahi, bu sistem sayesinde diğer miller geri toplanmayacaktır.

5. Kapıda düz pimlerin yanı sıra kancalar da var mı?

Yeni Sistem Merkezi Kilit’in 4 yönlü kilit mekanizması dil tarafında 2 adet kancayı harekete geçirir ve bu pimler kasadaki dikdörtgen deliklerin içine girdikten dikey alanda ek bir hareket daha yaparak tam bir koruma sağlar. Yeni Sistem, hem 4 yönlü merkezi kilidi hem de bu kilidin kumanda ettiği 2 hareketli kancaları ile ekstra güvenlik sağlat. Kasadaki delik yırtılmadan bu kancaların çıkarılması mümkün değildir. Bu da kötü niyetli kişileri uzun süre uğraştıracak ve gürültü çıkartacak bir özelliktir.

6. Kasanızın içi doldurulacak mı?

Albina çelik kapılarının montaj sistemlerinde kasanın içinin boş bırakılması söz konusu değildir.

Kasanın içinin boş bırakılması özellikle gerdirme tertibatı kullanan hırsızların işini çok kolaylaştırmaktadır. Albina Çelik Kapı hem inşaat kasası hem de kaplama kasa sistemlerinde kasaların içini tamamen doldurmaktadır. Kaynak işleminin hiç uygulanmıyor olması neticesiyle de bugüne kadar depremde herhangi bir sıkışma sorunuyla karşılaşılmamıştır.

7. Kapı paslanmaya karşı ne kadar korumalı?

Albina Çelik Kapı olarak kapılarımızda kullanılan metalin tümü elektro-galvanizdir ve bu sayede de kapınız yıllarca paslanmadan ve çürümeden size hizmet verecektir.

8. Acil durumlarda aynı gün montaj özelliği var mı?

Albina Çelik Kapı, standart ölçülerde, 2’şer santim aralıklarla, sol veya sağa açılan standart kapıları stokunda bulundurarak özellikle hırsızın açmış olduğu kapılarının yerine yeni kapı almak isteyen müşterilerine montajda öncelik tanımaktadır. Albina Çelik Kapı için bu konudaki tek kısıtlama montaj ekiplerinin yoğun programı olabilir.

Web sitemizi gezdikçe “neden çelik kapı?” sorusu hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ç

Çünkü ihtiyacınıza yönelik doğru cevabı bulmak çelik kapı gibi uzun ömürlük alışverişlerde oldukça gereklidir.

No Comments

Post A Comment